Wyniki i relacja z zawodów na celność lądowania

03 wrzesień 2012
Autor :  

Kto lubi obserwować startujące i lądujące statki powietrzne oraz skoczków spadochronowych, miał ku temu okazję w minioną sobotę (1-09) na lotnisku w Mokrem k/ Zamościa.

Tradycją już jest coroczny konkurs na precyzyjne lądowanie. Rywalizacja obejmowała trzy konkurencje: szybowcową, samolotową i spadochronową. Organizatorem był Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

"W tym roku pozytywnie zaskoczyła nas liczba uczestników. W konkurencji szybowcowej wystartowało 17-u zawodników, samolotowej – 19-u, natomiast w spadochronowej o zwycięstwo walczyło 12-u skoczków. Miłą niespodzianką okazał się fakt, iż na trzecim miejscu w konkurencji szybowcowej uplasował się nasz najmłodszy uczestnik – 14-letni Szymon Sowa z Zamościa, startujący z numerem 13. Szybownicy latali na szybowcu Puchacz, holowanym za samolotem Wilga. Natomiast sekcja samolotowa miała do dyspozycji samolot typu Cessna 152. Wszystko przebiegło pomyślnie, także aura była dla nas w tym dniu łaskawa." – dodaje dyrektor Aeroklubu, Jacek Tryniecki.

Każdy startujący w zawodach miał dwie próby lądowania. Piloci musieli tak precyzyjnie przyziemić szybowiec, aby dotknąć płyty lotniska, w takim miejscu by zatrzymać go jak najbliżej oznaczonego punku zero. Natomiast piloci samolotowi mieli za zadanie, przyziemić statek powietrzny dokładnie w centrum oznaczonym taśmami. Niektóre wyniki zadziwiały. Bywało tak, że uczeń pobił mistrza.  Po zwodach mówili, że prawdziwą wolność czują tylko w powietrzu.

  • W kategorii  szybowcowej najcelniej lądowali: Mateusz Juzwa - miejsce I, Remigiusz Lipert – miejsce II i Szymon Sowa – miejsce III.
  • W samolotowej: Leszek Laskowski – laureat miejsca I, Mateusz Nowak – laurat miejsca II oraz Józef Kwaśniak - laureat miejsca III.
  • W sekcji spadochronowej, skacząc z 1000 metrów  czołowe pozycje zdobyli: pierwsze miejsce – Tomasz Cierech, drugie – Mariusz Kowal,  trzecie – Piotr Baranowski.

Swój 100 skok w tym dniu wykonał Paweł Czerniakiewicz, któremu serdecznie gratulujemy! Skoczył on z 2000 metrów wraz z Kamilem Knapem oraz Waldemarem Nafalskim (instruktorem sekcji spadochronowej FlyFast) w trójce trzymanej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody.

Swoimi osiągnięciami, podczas zawodów chwalili się także nasi najmłodsi członkowie, z sekcji modelarskiej. W trakcie zawodów zaprezentowali publiczności swoje najnowsze modele samolotów.

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …