Znakomity pomysł Aeroklubu Ziemi Zamojskiej - koszty szkolenia można odpracować

05 październik 2012
Autor :  

Aeroklub Ziemi Zamojskiej jest jedyną w regionie zamojskim organizacją prowadzącą szkolenia w zakresie lotnictwa. Szkoli w sekcjach: modelarskiej, spadochronowej, szybowcowej i samolotowej. Ta ostatnia cieszy się dużym powodzeniem.

Pilotami z uprawnieniami turystycznej licencji samolotowej PPL(A) najczęściej chcą zostać studenci i biznesmeni. To kosztowna inwestycja, ale jak mówi Dyrektor AZZ – pilot i instruktor, mgr inż. Jacek Tryniecki „chętnych nie brakuje”. Szkolenie obejmuje 180 godzin zajęć teoretycznych i 45 godzin praktycznych - lotów na samolotach AT-3  lub Cessna 152. Pełne szkolenie to koszt ok. 18-19 tysięcy złotych.

Znacznie tańsze jest szkolenie szybowcowe. Zajęcia teoretyczne i praktyczne loty szkoleniowe na szybowcach są w cenie: 3.900 złotych (dla osób w wieku od 14 do 25 lat) i 4.500 złotych (dla pozostałych). Na kursy szybowcowe najczęściej decydują się uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz młodzież akademicka.

Jeśli lubisz wyzwania i dreszczyk emocji to AZZ zaprasza na szkolenia spadochronowe! Te bowiem, cieszą się największym powodzeniem. W minionym sezonie szkoleniowym skorzystało z nich około 20 osób. Koszt - około tysiąca złotych.

W swej ofercie AZZ ma także coś dla najmłodszych wielbicieli lotnictwa. Dość prężnie działająca sekcja modelarska jest początkiem drogi dla pilota. Najmłodsi właśnie tutaj odkrywają swoje pasje do latania. Szkolenia w modelarni są bezpłatne.

Okazuje się, że ceny szkoleń w zamojskim aeroklubie są konkurencyjne. Na szkolenia do Zamościa przyjeżdżają mieszkańcy Krakowa, Chełma, Warszawy, Szczecina, a nawet z zagranicy. Zapewne nie chodzi tylko o dość niskie ceny szkoleń, ale przede wszystkim  o wysoką jakość kształcenia, co potwierdzają znakomite wyniki zawodników AZZ oraz ich kariera zawodowa w liniach lotniczych i lotnictwie cywilnym. Dla przykładu, zawodnik Jacek Flis w sierpniu br. zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w szybowcowej klasie standard, a we wrześniu uzyskał przewyższenie 5000 metrów, zdobywając w ten sposób swój drugi diament. Na jesiennych Jurajskich Mikrolotowych Zawodach załoga samolotu w składzie: Anja Tatarczuk i Wojciech Mamona wywalczyli trzecie miejsce.

Każda sekcja ma zabezpieczony sprzęt i wykwalifikowanych instruktorów.
Wszyscy  kandydaci na pilotów i skoczków spadochronowych, których nie stać na pokrycie pełnej odpłatności za kurs, mogą część kosztów odpracować. Wykonując różnego rodzaju prace na rzecz AZZ, np.: przy obsłudze sprzętu, szybowców i samolotów, sprzątaniu hangarów czy terenu odpowiednio obniżają się koszty szkoleń. 

Nowy sezon szkoleniowy rozpocznie się z końcem marca 2013 roku, ale już teraz AZZ ogłasza rekrutację do poszczególnych sekcji.

Bliższe informacje pod numerem  telefonu: 84 616-92-59  lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …