Relacja z V Zawodów Modeli Rakiet Czasowych klasy S6A

09 październik 2012
Autor :  

V Zawody Modeli Rakiet Czasowych klasy S6A zakończone! Piąta edycja tego rodzaju zawodów, a tym samym eliminacje do udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w Gliwicach, w roku 2013, odbyły się 6 października na terenie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w miejscowości Mokre, k/Zamościa.

W tegorocznych zawodach wystąpiły następujące drużyny: Klub Modelarski (KM) „Orlik”, działający przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie, Klub Modelarski (KM) „Falkon” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie, Pracownia Modelarstwa Lotniczego (PML) Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamojskiego w Zamościu oraz Pracownia Modelarstwa Lotniczego (PML) Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Wszystkie te drużyny walczyły o puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.  W sumie udział w zawodach wzięło 28 uczestników.

Wszystkie zespoły posiadały jednakowe modele rakiet, zawierające standardowe silniki. Poszczególne konkurencje wygrywał ten zawodnik, którego rakieta utrzymała się najdłużej w powietrzu, licząc czas od startu do lądowania. Klasyfikacja uczestników była zarówno indywidualna, jak i drużynowa.

W indywidualnej wysokie miejsca zajęli:

  • Michał Puhacz (PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa, im. W. Łukasińskiego) - I miejsce, 1 min. 56 sek. (czas utrzymania rakiety w powietrzu, od startu do lądowania),
  • Grzegorz Serafin (PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa, im. W. Łukasińskiego) - II miejsce, 1 min. 34 sek.,  
  • Miłosz Mynarczuk (PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa, im. W. Łukasińskiego) - III miejsce, 1 min 9 sek.,
  • Damian Siedlecki (KM "Falkon”) - IV miejsce - 59 sek.,
  • Kamil Tracz (PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa, im. W. Łukasińskiego) - V miejsce, 51 sek.,
  • Piotr Wielosz (KM "Orlik”) - VI miejsce - 50 sek.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałe miejsca nie zostały objęte pucharami, ale oczywiście były nagrodzone.

W wyniku zaciętej rywalizacji drużynowej, odnotowano następujące wyniki:

  • PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego - I miejsce
  • KM "Orlik” - II miejsce
  • KM "Falkon” - III miejsce
  • PML, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamojskiego - IV miejsce

Laureaci zawodów; fot. K. KorzeniowskiTak więc zwycięską drużyną okazała się Pracownia Modelarstwa Lotniczego Spółdzielni im. W. Łukasińskiego w Zamościu, i to ona otrzymała nagrodę główną - puchar Prezesa tejże spółdzielni oraz dyplom. Pozostałe dwie drużyny także nagrodzono pucharami i dyplomami. Drużyna Spółdzielni Jana Zamojskiego otrzymała dyplom.

Puchary ufundował Prezes Spółdzielni Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, natomiast nagrody rzeczowe Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Kierownikiem zawodów był Andrzej Niezgoda, instruktor sekcji modelarskiej Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, a sędzią i chronometrażystą  - Krzysztof Korzeniowski.

Najlepsi zawodnicy, jako członkowie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, w przyszłym roku pojadą na Mistrzostwa Polski Modeli Latających Juniorów Młodszych do Gliwic.

Miłą niespodzianką wszystkich uczestników zaskoczył Jacek Tryniecki - Dyrektor Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. Mianowicie, po zawodach na placu gry pojawiły się segwey-e. Młodzież z wielką przyjemnością korzystała z jazdy tymi elektrycznymi dwuśladowcami.

Organizatorami zawodów była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …