Podniebne spotkanie czytelników

29 kwiecień 2013
Autor :  

Kilkudziesięciu czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie wzięło udział w spotkaniu z pilotem, malarzem, podróżnikiem, pisarzem, publicystą i dziennikarzem Mieczysławem Kozdrą.

Rozmowy z człowiekiem o nietuzinkowych zainteresowaniach były okazją do wysłuchania osobistych zwierzeń na temat latania szybowcami, w tym także opowieści o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich Mieczysław Kozdra znalazł się podczas podniebnych akrobacji. - Aby latać trzeba być nie tylko odważnym, ale także mieć w sobie dużo pokory i cierpliwości, mieć umiejętności i szczęście - mówił bohater spotkania w józefowskiej książnicy.

Po wysłuchaniu jego opowieści, słuchacze mogli wziąć udział w mini konkursie na temat szybownictwa, który zorganizował inicjator spotkania, Doradca Burmistrza Józefowa Ireneusz Wilczyński, prywatnie również pilot szybowcowy i samolotowy. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali upominki, ufundowane przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mogli zdobyć książkę Mieczysława Kozdry pod tytułem "Między startem a lądowaniem" z autografem autora.

Mieczysław Kozdra jest licencjonowanym pilotem szybowcowym, samolotowym i balonowym, a także skoczkiem spadochronowym, który z lotnictwem jest związany od 1951 roku. To dwukrotny szybowcowy rekordzista Polski, Mistrz Sportu w szybownictwie i działacz lotniczy. W swojej karierze zdobył Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami, "Błękitne Skrzydła" oraz Złoty Medal Aeroklubu Polskiego.

Gość józefowskiej biblioteki ma także zdolności plastyczne. Maluje na płótnie olejne pejzaże, martwą naturę i portrety. Jego prace były prezentowane na 19 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wiele obrazów Mieczysława Kozdry znajduje się w prywatnych zbiorach w Austrii, Meksyku, Australii, USA i Kanadzie, a także w instytucjach i obiektach sakralnych.

Mieczysław Kozdra to także dziennikarz Polskiego Radia Wrocław i podróżnik. Razem z żoną Barbarą odwiedził ponad 40 krajów na kilku kontynentach. Zajmuje się również publicystyką i pisaniem książek, za które nie pobiera honorarium. Dochód przekazuje stowarzyszeniom "Nie jesteś sam" oraz "Ikar", które wspierają środowiska lotnicze, w tym poszkodowanych pilotów i ich rodziny.

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …