Mamy brąz w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów!

03 wrzesień 2013
Autor :

Jacek Flis, zawodnik Aeroklubu Ziemi Zamojskiej zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, w 41. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach k/Grudziądza, w dniach: 15 – 25 sierpnia 2013 r.

Nasz zawodnik startował w klasie Standard, latał szybowcem Discus 2a. Rozegrano 5 konkurencji, z planowanych 9. Jacek wygrał dwie! Podczas mistrzostw pokonał trasę około 1100 km. Długość tras w poszczególnych konkurencjach wynosiła od 160 do 320 km. Udział w mistrzostwach wzięło 39 Polaków.

Jacek Flis na początku bieżącego sezonu, jeszcze  przed Mistrzostwami Świata i minionymi właśnie Mistrzostwami Polski, startował także w Mistrzostwach Polski Seniorów, w Częstochowie. Zajął tam 4. miejsce. Jest to bardzo wysoka pozycja, gdyż nasz zawodnik – junior, zmierzył się z 48. zawodnikami, w tym z obecnymi mistrzami Europy i Świata – Zbigniewem Nieradką, Łukaszem Wójcikiem i Pawłem Wojciechowskim.