Wydrukuj tę stronę

Drużyna AZZ - drugim wicemistrzem Polski!

16 czerwiec 2014
Autor :  

Modelarze z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w dniach 7-8 czerwca 2014 r. uczestniczyli w 45. Mistrzostwach Polski Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych w Gliwicach.

Drużyna AZZ - drugim wicemistrzem Polski!Drużyna nasza składała się z zawodników na co dzień pracujących w modelarniach: SM Łukasińskiego w Zamościu i w modelarni "Orlik" w Hrubieszowie. Wyniki jakie zostały uzyskane przez drużynę modelarzy, w końcowej klasyfikacji pozwoliły na zajęcie III miejsca i uzyskanie tytułu II vice-Mistrza Polski. W skład  konkurencji wchodziły następujące klasy:  F1A/M, F1H–modele szybowców swobodnie latających, F1G–modele swobodnie latające z napędem gumowym, F1K–modele swobodnie latające z silnikiem na gaz CO2, F2B/M – modele akrobacyjne na uwięzi, F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych, F6A – modele rakiet czasowych z taśmą.

Na podium w klasie modeli akrobacyjnych F2B/M stanęli także: za zajęcie I-go miejsca Grzegorz Serafin – Modelarnia SM. Łukasińskiego w Zamościu/członek AZZ, III miejsce - Michał Puhacz – Modelarnia SM. Łukasińskiego w Zamościu/członek AZZ. Grzegorz zdobył tytuł Mistrza Polski na rok 2014, natomiast Michał – II wicemistrza Polski na rok 2014.

Tuż za podium na czwartym miejscu stanął Kamil Czop - Modelarnia SM. Łukasińskiego w Zamościu/członek AZZ. Ogólnie w zawodach wzięło udział 158 uczestników, reprezentujących 15 aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń modelarskich.

Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (upał do 35 stopni Celsjusza, silny wiatr, niespokojna termika). Instruktorami i jednocześnie opiekunami zawodników byli: Leszek Kryszczuk i Andrzej Niezgoda. 

LK, AN, JG.

Najnowsze od użytkownika -  Administrator

Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …